Změna dodavatelů.czZměna dodavatelů.cz

Porovnání cen energií (elektřiny a plynu)

  • levnější plyn
  • levnější elektřina
  • úspory na energiích
verze pro tisk

Dodavatelé plynu a elektřiny a jejich ceny

Snad každá domácnost platí pečlivě účty za elektřinu, no uznejte sami, dokázali byste se bez ní obejít? Plyn už nemusí mít doma každý, ale pokud jím topíte, ohříváte vodu či na něm vaříte, tak se neobejdete ani bez této energie. Stejně jako se dá ušetřit na potravinách či oblečení, jde to i s energiemi. Jak? Čtěte dále.

V současné době existují na trhu v České republice až čtyři desítky společností, které dodávají elektřinu a plyn. Je pouze na vás, jakého dodavatele si vyberete. Všichni mají společnou práci, a to přenos energie k vám domů, liší se pouze nabízenými doplňkovými službami a samozřejmě cenou. Právě ta je pro vás při výběru dodavatele klíčová.

Nejdříve se zaměříme na dodavatele plynu. Pokud budeme brát roční spotřebu 6 MWh, tak se na prvním místě s nejlevnější nabídkou nachází Plynule.cz s 9 255 Kč. Hned na druhém místě je  E.ON Energie s cenou 9 269 Kč. ČEZ s eTarifem se nachází zhruba uprostřed s cenou 10 139 Kč. Na posledním místě, a tedy s nejdražší cenou za dodávku plynu, se nachází Pražská plynárenská s 12 228 Kč. Srovnání učinil časopis Ceny energie.

S elektřinou tomu není jinak a i její ceny se u jednotlivých dodavatelů liší. Je počítáno se spotřebou domácnosti 2 500 kWh. Nejlépe si stojí Amper Market s cenou 12 108 Kč. Na paty mu šlape 3E- Europe Easy Energy s 12 353 Kč. Nejdražší je Pražská energetika s cenou 13 637 Kč. Ceny jednotlivých společností se liší i různými tarify.

Vyplatí se vám změnit dodavatele?

Jak zjistit, zda právě změnou dodavatele ušetříte? Je to jednoduché, stačí, když použijete naši online kalkulačku. Ta vám podle zadaných parametrů ukáže nejvýhodnější nabídku pro vás. Telefonicky vás poté kontaktuje specialista, který vám zdarma poradí. Přineste až tisícové úspory do rodinného rozpočtu.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Milan

pátek, 2. září 2016
14:54

Nějaký výhody to asi má, že je konkurence tak veliká, alespoň se cena za energie dokáže dostat co nejníž. Já mám třeba tarif od Comfort energy a společnost mi byla doporučena kamarádem, sám už je u nich přes rok a ceny mu znatelně klesly, tak jsem na jeho popud dal. Dle mého se změna vyplatí, já jsem na tom peníze vyprofitoval.


posted by: Milan [Odpovědět]
Aktuální ceny

4.54 Kč / kWh
14.2 Kč / m3

Spočítejte si kolik ušetříte!

Porovnat elektřinu Porovnat plyn

Spolupracujeme

Ve spolupráci s Ušetřeno.cz
Úsporná domácnost