Změna dodavatelů.czZměna dodavatelů.cz

Porovnání cen energií (elektřiny a plynu)

  • levnější plyn
  • levnější elektřina
  • úspory na energiích
verze pro tisk

Jak často mohu měnit dodavatele plynu?

Jestliže odebíráte plyn a nejste spokojeni se službami vašeho stávajícího dodavatele, tak byste měli vědět, že můžete změnit společnost, která vám plyn dodává. Výhodné to pro vás bude zejména v případě, že ušetříte. Možná se to nezdá, ale úspora za plyn může činit až 2 000 korun ročně (jako model je brána tříčlenná domácnost a běžná spotřeba).

Změna dodavatele plynu je poměrně jednoduchá záležitost. Hlavním krokem je výběr nového dodavatele. S tím vám může pomoci online kalkulačka. Podle zadaných parametrů vám budou zobrazeny nejvýhodnější nabídky pro vás. Jestliže o změně neuvažujete, tak si můžete jen tak zjistit, kolik byste mohli platit, pokud se rozhodnete přejít k někomu jinému.

Jakmile se rozhodnete, tak vyřídíte telefonicky s novým dodavatelem smlouvy, které pro vás poté budou připraveny. Navíc, pokud udělíte společnosti plnou moc, tak vyřídí veškeré papírování za vás. Vy si tak budete moci užívat plyn za nižší cenu a to všechno bez větších starostí.

Co je dobré vědět

Jestliže přistoupíte ke změně, tak mějte na paměti, že tato služba by měla být poskytována zdarma, protože je to ukotveno v zákoně. Přejít k jinému dodavateli můžete vždy jednou za šest měsíců (po půl roce odběru plynu od stávajícího dodavatele).

Pokud se chcete vyhnout placení sankcí za nedodržení výpovědní lhůty, tak si hlavně ohlídejte, kdy vám končí stávající smlouva. Abyste s tím neměli zbytečné starosti, tak můžete podepsat plnou moc vašemu novému dodavateli a ten vše vyřeší za vás.

Změna dodavatele plynu je pro vás výhodná za předpokladu, že již teď nemáte nejvýhodnější nabídku na trhu. To si můžete lehce ověřit pomocí online kalkulačky. Díky této úspoře může být vaše peněženka o něco těžší.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

8r4VuPaEv2Hm

pondělí, 3. srpen 2015
13:06

Dedky, určitě časem sepedšu dalšed postřehy, co mi ta změna přinesla. Hlavně jsem moc re1d, že jsem do toho šel takto dopředu a můžu se několik měsedců připravovat na Ve1noce. Loni jsem to podcenil, letos už si to poře1dne9 pohledde1m. A ndbeuu muset stresovat s tedm, že mě zasypou objedne1vky a je1 to ndbeuu stedhat řešit


posted by: 8r4VuPaEv2Hm (5pdzuvuczk(a)yahoo.com) [Odpovědět]
Aktuální ceny

4.54 Kč / kWh
14.2 Kč / m3

Spočítejte si kolik ušetříte!

Porovnat elektřinu Porovnat plyn

Spolupracujeme

Ve spolupráci s Ušetřeno.cz
Úsporná domácnost