Změna dodavatelů.czZměna dodavatelů.cz

Porovnání cen energií (elektřiny a plynu)

  • levnější plyn
  • levnější elektřina
  • úspory na energiích
verze pro tisk

Jaké jsou tarify plynu?

Přemýšlíte, jak ušetřit nějakou tu korunu do rodinného rozpočtu? Dobrým nápadem je změna dodavatele, díky které můžete mít peněženku až o tři tisíce těžší v případě výběru jiné společnosti dodávající plyn i elektřinu. Další možností je zjistit si něco o tarifech plynu. Máte právě vy ten správný?

Co jsou to vlastně tarify plynu? Jednoduše řečeno každá společnost má různé nabídky, které jsou uzpůsobeny určitému typu klientů. Jinou spotřebu bude mít továrna a tříčlenná rodina. Typ tarifu, který máte by měl být výhodný jak pro vás, tak i pro společnost, od které odebíráte plyn. Tak například ČEZ nabízí tarif Atraktiv, Comfort či Praktik.

Pečlivě si ohlídejte svůj tarif, abyste se vyhnuli placení toho, co nevyužijete. Některé společnosti totiž své klienty rády přeřazují do jiných tarifů. Sice vám o tom dají vědět, ale pokud nečtete různé brožury, tak to zjistíte až z vyúčtování. Navíc často připlácíte za poměrně zbytečné doplňkové služby. Vše si pečlivě spočítejte a držte se tarifu, který je pro vás nejvýhodnější.

Změna dodavatele

Změnu dodavatele může provést každý a je to poměrně jednoduché. Přejít k jiné společnosti můžete vždy jednou za půl roku. Měli byste vědět, že to musí probíhat zdarma, protože je to zakotveno v zákoně.

Nevíte, jak zjistit, kdo nabízí tu nejlepší cenu pro vás? Stačí použít naši online kalkulačku. Ta vám podle zadaných parametrů zobrazí nejvýhodnější nabídky. Dále vás kontaktuje specialista, který s vámi celou změnu probere a poradí vám s tím, s čím si nejste jisti.

Neváhejte a spočítejte si pomocí kalkulátoru, kolik můžete ušetřit. Ve tříčlenné domácnosti může ušetřená částka za plyn dosahovat výše až 2 000 Kč. Posilte váš rodinný rozpočet a přidejte se k mnoha spokojeným klientům, kteří již dodavatele změnili.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Miloš

středa, 30. červen 2021
18:13

No teďka se má celkem zdražovat, takže jsem raději ještě pohledal na internetu kdo by mi na nějakou dobu garantoval nižší cenu za plyn a našel jsem u Comfort Energy tarif za celkem dobré peníze, tak jsem to k nim nechal vyměnit.


posted by: Miloš [Odpovědět]

2MMwmtlg

sobota, 6. srpen 2016
13:05

Ha ha th;t#&8217as true! Such a relief to hear from you, I was getting more than a little worried! Please email and tell me all about your adventures, which are probably far more exciting than mine here.


posted by: 2MMwmtlg (tg49gluhbf(a)outlook.com) [Odpovědět]
Aktuální ceny

4.54 Kč / kWh
14.2 Kč / m3

Spočítejte si kolik ušetříte!

Porovnat elektřinu Porovnat plyn

Spolupracujeme

Ve spolupráci s Ušetřeno.cz
Úsporná domácnost