Změna dodavatelů.czZměna dodavatelů.cz

Porovnání cen energií (elektřiny a plynu)

  • levnější plyn
  • levnější elektřina
  • úspory na energiích
verze pro tisk

Levnější energie: Jak uspořit v domácnosti na energiích?

Chcete ušetřit nemalé částky na energiích nebo se jen vyhnout zdražování? Změňte dodavatele energií a uvidíte, že je to možné. Ročně může být vaše peněženka bohatší až o několik desítek stovek. Změna dodavatele je navíc jednoduchá a pokud si to dobře zařídíte, tak se vyhnete i papírování.

Rozhodli jste se změnit dodavatele? Pak musíte učinit několik základních kroků. Nejdůležitější, co byste měli vědět je, že změnu lze provádět maximálně jednou za půl roku (poté, co alespoň šest měsíců odebíráte energii od stávajícího dodavatele). Dále je ze zákona dáno, že změny dodavatele plynu i elektřiny musí probíhat zdarma, nikdo by po vás neměl chtít za tuto službu platit.

Jak změnit dodavatele

Abyste mohli změnit dodavatele, tak je nutné pouze splnit výše zmíněné podmínky. První krok, který musíte učinit, je výběr nové společnosti, která vám bude dodávat energii. S tím vám mohou pomoci internetové kalkulačky, do kterých zadáte požadované parametry a ony vyberou ty nejvýhodnější dodavatele pro vás. Dostanete se tak k přehledně zpracovaným informacím, které si nemusíte zjišťovat obíháním jednotlivých firem.

Hned jak si zvolíte dodavatele, tak můžete zajistit přechod. Na výběr máte ze dvou možností. Můžete si vše zařídit sami a nebo je možné nechat papírování na vašeho nového dodavatele. Jestliže mu podepíšete plnou moc, tak on vše zařídí za vás a navíc nebudete muset hlídat výpovědní termíny. Jejich dodržení je důležité, pokud se chcete vyhnout pokutám za nedodržení.

Změňte dodavatele i vy a uvidíte, že ročně ušetříte nemalý peníz, pokud tedy již teď nemáte tu nejvýhodnější nabídku. Následujte spokojené klienty, kteří se k tomuto kroku odhodlali a ušetříte tak pár stovek do rodinného rozpočtu.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Jirka

čtvrtek, 30. červenec 2015
13:20

Já jsem nic nehledal, ale našel si mě jejich prodejce, představil se jako představitel firmy xenergie. Chlubil se nízkými cenami, dali jsme se do řeči a jelikož mluvil rozumně, tak jsem ho vyslechl, přiznám se, že mě zaujal, proto jsem mu smlouvu podepsal. Při převodu určitě nebylo nutné nic platit. Po třech letech mám zkušenosti, že jsou o něco opravdu levnější a na požadavky reagují obratně.


posted by: Jirka (jiri.snasel(a)volny.cz) [Odpovědět]
Aktuální ceny

4.54 Kč / kWh
14.2 Kč / m3

Spočítejte si kolik ušetříte!

Porovnat elektřinu Porovnat plyn

Spolupracujeme

Ve spolupráci s Ušetřeno.cz
Úsporná domácnost