Změna dodavatelů.czZměna dodavatelů.cz

Porovnání cen energií (elektřiny a plynu)

  • levnější plyn
  • levnější elektřina
  • úspory na energiích
verze pro tisk

Přechod k jinému dodavateli elektrické energie: Co je potřeba a jaké dokumenty bude třeba vyřídit?

Ptáte se, proč měnit dodavatele elektřiny a přidělávat si starosti se zbytečným papírováním? To je jednoduché, změnou dodavatele, ať plynu či elektřiny, můžete ušetřit i pár tisíc ročně. Zjistěte si i vy, zda byste nemohli platit méně a přinést tak úspory do rodinného rozpočtu.

Nejdůležitějším krokem pro změnu dodavatele je výběr nové společnosti. S tím vám může pomoci online kalkulačka na našich stránkách. Dle zadaných parametrů vám zobrazí nejvýhodnější nabídky pro vás a snadno tak zjistíte, kolik můžete ušetřit. Jakmile se rozhodnete, že budete chtít přejít k jinému dodavateli, tak si doma najděte stávající smlouvu a zjistěte, jaká je její výpovědní lhůta. Doba procesu změna vlastně závisí hlavně na ní. Za její porušení by vás totiž čekalo placení pokuty.

S novým dodavatelem uzavřete smlouvu o dodávkách elektřiny nebo smlouvu o sdružených službách dodávky elektřiny. V čem se liší a je nějaká lepší než druhá? V prvním případě máte zajištěnu jen dodávku elektřiny a sami si musíte vyřídit připojení odběrného místa s daným provozovatelem. V případě výpovědi smlouvy a uzavření nové si pak všechno musíte zajistit sami. Ve druhém případě máte uzavřenou smlouvu s dodavatelem a pokud mu podepíšete plnou moc, tak vás žádné vyřizování nečeká a vez starostí si budete moci užívat levnější elektřinu.

Měli byste vědět

Pokud budete chtít změnit dodavatele elektřiny, tak to lze učinit vždy jednou za šest měsíců. Záleží i na vaší výpovědní lhůtě. Dále si pamatujte, že proces musí probíhat zdarma, protože je to tak vedeno v zákoně. Máte právo odebírat energie za nejvýhodnější cenu pro vás. Zjistěte si pomocí online kalkulačky, jak jste na tom.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Miroslav

čtvrtek, 19. srpen 2021
14:31

S veškerou potřebnou administrativou mi pomohli u nového dodavatele, na pobočce Comfort energy jsem se stavil osobně a společně s jejich zaměstnankyní jsem to dal dohromady, co bylo třeba. Potřebný lejstra jsem ještě donesl dodatečně druhý den k doplnění.


posted by: Miroslav [Odpovědět]
Aktuální ceny

4.54 Kč / kWh
14.2 Kč / m3

Spočítejte si kolik ušetříte!

Porovnat elektřinu Porovnat plyn

Spolupracujeme

Ve spolupráci s Ušetřeno.cz
Úsporná domácnost