Změna dodavatelů.czZměna dodavatelů.cz

Porovnání cen energií (elektřiny a plynu)

  • levnější plyn
  • levnější elektřina
  • úspory na energiích
verze pro tisk

X energie

Menší alternativní dodavatel elektřiny i plynu pro domácnosti i firmy. Nabízí rychlé sjednání smlouvy online a kompletní vyřízení přechodu od stávajícího dodavatele.

 

www.xenergie.cz

Tarify elektřiny

DOM 24 - tarif vhodný pro domácnosti, které elektřinu používají pro běžnou spotřebu, nevytápí s ní, ani neohřívají vodu. Cena energie stejná 24 hodin denně.

DOM AKU 8 - dvoutarifní produkt vhodný pro domácnosti, které elektřinu využívají k vytápění nebo ohřevu vody. Cena odlišná pro časy v nízkém a vysokém tarifu. Nízký tarif platí min. 8 hodin denně

DOM AKU 16 - dvoutarifní produkt vhodný pro domácnosti, které elektřinu využívají k vytápění nebo ohřevu vody. Cena odlišná pro časy v nízkém a vysokém tarifu. Nízký tarif platí min. 16 hodin denně.

DOM PŘÍMOTOP 20 - dvoutarifní produkt pro domácnosti, kteří elektřinu využívají pro přímotopné vytápění a akumulační ohřívání vody. Nízký a vysoký tarif, nízký tarif platí min. 20 hodin denně.

DOM TEPELNÉ ČERPADLO 22 - dvoutarifní produkt pro domácnosti využívající elektřinu k vytápění pomocí tepelného čerpadla + akumulační ohřev vody. Cena odlišná pro časy v nízkém a vysokém tarifu. Nízký tarif platí min. 22 hodin denně.

Tarify plyn

Centropol nabízí i dodávky plynu, zde se cena odvíjí od využití plynu, od toho, zda žijete v bytě či rodinném domě. Pro konkrétní kalkulaci vaší domácnosti neváhejte použít náš online kalkulátor.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Tomáš Kavan

středa, 5. srpen 2015
21:28

Propočítáním spotřeby a ceny energie jsem dospěl k názoru, že mohu změnou dodavatele ušetřit, využil jsem kalkulátor, který mi vyhodnotil firmu xenergie jako nejvýhodnější. Za dva roky co jsem u nich jsem poznal jen vstřícný přístup z jejich strany, proto doporučuji.


posted by: Tomáš Kavan (xtbx(a)email.cz) [Odpovědět]

David Rychtařík

středa, 7. říjen 2015
20:08

Mě X Energie přesvědčili především cenou plynu, kterou mají nízkou, ale když už jsem měnil dodavatele, tak jsem to vzal i s eletřinou a jednoznačně se to vyplatilo, supr dodavatel.


posted by: David Rychtařík (dejv.rychta(a)post.cz) [Odpovědět]

Mirek M.

čtvrtek, 26. listopad 2015
22:47

Pro mě to bylo nová změna a řekl bych, že povedená, zatím bez problémů.


posted by: Mirek M. (lavep(a)centrum.cz) [Odpovědět]

Filip Straka

úterý, 29. prosinec 2015
12:55

My jsme zatím u Xenergie jen několik měsíců a zatím bez problémů. Platíme u nich méně a to je pro mě stěžejní důvod u nich zůstat. Mohu je tedy určitě doporučit…


posted by: Filip Straka (Asusman(a)centrum.cz) [Odpovědět]

Eliška Dostálová

pondělí, 25. leden 2016
14:06

Dodavatele X Energie máme na doporučení kolegy z práce, jelikož jsme si zatím nevšimli toho, že by kdy měli nějakou reklamu v tv, proto jsme o nich dřív neměli ani tucha. Cena nám s nimi šla výrazně dolů oproti známější konkurenci, takže jsem kolegovi poděkovala za dobrý tip.


posted by: Eliška Dostálová (kopretina(a)centrum.cz) [Odpovědět]

Roman Rychtařík

čtvrtek, 18. únor 2016
15:21

Se společností jsem více než spokojen, mám k ní zapsaný jak plyn tak elektřinu a je fajn sledovat, jak u nich platíme míň než jsme znali. Domluva se zaměstnanci byla vždy bez sebemenšího problému. K tomuto dodavateli jsem převedl i rodiče a kdykoliv jsme něco potřebovali, nebyl problém brnknout na infolinku, kde vždy poradili.


posted by: Roman Rychtařík [Odpovědět]

Ivana Fořtová

čtvrtek, 7. duben 2016
11:23

U nás to bylo obdobně, takřka nekomplikovaný přechod, přestože původní firma vyhrožovala penále, na zákaznické podpoře mě ubezpečili, že mám být v klidu, že si s nimi vše vyřeší. Po pár podpisech se vše uklidnilo a já jsem spokojena.


posted by: Ivana Fořtová [Odpovědět]

Jára

čtvrtek, 19. květen 2016
14:47

S X Energií máme uzavřenou smlouvu na dva roky, na zkoušku si myslím, že je to celkem postačující doba, aby jsme přišli na to zda s nimi setrvat nadále či nikoliv. Cenově se nám zatím jeví jako lepší průměr, v VOP se nám však nelíbí odstavec, kde se píše, že smlouva se opakovaně prodlužuje na dobu, která byla sjednána první smluvní období - tedy opět na dva roky. Víc by se mi teda líbilo, kdyby jsme se pak dostali na nějaký standard tarif a mohli si vybrat nový tarif, čim udělat úplně změnu. Ale s tím hold nic nenaděláme.


posted by: Jára [Odpovědět]

Aleš Rozšafný

čtvrtek, 30. červen 2016
13:54

Za mě dobrý dodavatel elektřiny i plynu se zálohami, dle mých potřeb. Z vlastní zkušenosti vím, že čísla spotřeby jim vždy seděly. Budu u nich pokračovat i v dalším období, na které se nám smlouva protáhne.


posted by: Aleš Rozšafný [Odpovědět]

Zbyněk

úterý, 9. srpen 2016
12:33

K přestupu mě pobídl kamarád po jeho dobrých zkušenostech s x energií. Mně se u nich líbila hlavně cenová úroveň a možnost vše si řešit přes internetovou kancelář. Určitě bych doporučovat tohoto dodavatele okouknout...


posted by: Zbyněk [Odpovědět]

Luboš Vrána

čtvrtek, 22. září 2016
16:23

My sme u nich skončili po tom co koupili našeho původního dodavatele Akcenta energie, takže teďka naše firma bere od nich a ceny sou teda stále výhodné a nízké, líbilo se mi, že nás firma o této změně s předstihem informovala a nenechala to až na naše samovolné zjištění z médií.


posted by: Luboš Vrána [Odpovědět]

Karel D.

čtvrtek, 3. listopad 2016
14:43

Doma ke všemu využíváme elektřinu, takže spotřeby je víc než normálně. Dodavatele X energii bych doporučil skrze mé vlastní zkušenosti. V cenovém srovnání s dominantním dodavatelem mi X energie vychází podstatně levněji, po představu je to o 3300 korun za rok méně. Takže jejich slibovaná sleva se projevila.


posted by: Karel D. [Odpovědět]

Jirka

čtvrtek, 15. prosinec 2016
11:22

K X Energii jsem přešel asi dva roky potom, co přišli na trh a začali poskytovat dodávky domácnostem. Ceny mají v pořádku, vlastním ještě dvě odběrná místa a na všech je mi X Energie poskytovatelem a nepřijde mi, že by byla nějak nad cenou nebo že by měli špatný zákaznický servis, celkově jsem s jejich službami spokojen.


posted by: Jirka [Odpovědět]

Šindy

pondělí, 23. leden 2017
15:08

Jsou v pořádku, už druhej rok mi vycházej vstříc. Dodávku elektřiny od nich máme za lacnější částky.


posted by: Šindy [Odpovědět]

Tadeáš

pondělí, 6. březen 2017
16:32

U mě X Energie splňuje funkci dodavatele již od roku 2014 a zatím ji naplňuje plnohodnotně, jak u plynu tak i u elektřiny, žádné odpojení, všechny dodávky OK a cenově taky OK.


posted by: Tadeáš [Odpovědět]

Vašek

čtvrtek, 27. duben 2017
14:21

Za mě naprosto bezproblémový dodavatel, vyúčtování sedí a měsíc před jeho zasláním pošlou zprávu. Dříve jsem se musel o papíry hodně starat, tady jsem to dělal jen ze začátku a když jsem se ujistil, že je to vždy správně, tak jsem toho zanechal, protože mi to pak už přišlo jako zbytečná ztráta času.


posted by: Vašek [Odpovědět]

David Lupač

středa, 14. červen 2017
15:02

S X Energií jsem souhlasil, obchodník byl fajn a pomohl nám všechno vyřídit od ukončení smlouvy u původního dodavatele po vyřízení nový smlouvy u X Energie. Zkušenosti s ním máme tak dobré.


posted by: David Lupač [Odpovědět]

Aleš

pátek, 7. červenec 2017
15:01

S firmou X Energie máme už letité zkušenosti. Jednání je s nimi férové a cenově se nám to s nimi vyvíjí stále dobře. V prvním roce jsme v rozdílu ušetřili 2800CZK a nyní už to ani nesleduji, protože mi s vyúčtováním nikdy nepřišel nedoplatek.


posted by: Aleš [Odpovědět]

Honza Míšek

čtvrtek, 10. srpen 2017
13:57

X energii jsem si vybral jako svého prvního alternativního dodavatele když jsem postavil barák, nechtěl jsem se vracet zpátky k velké firmě a X energii mi poradil kámoš, že je u nich už pár let spokojený. Zatím to vypadá slibně u nás na baráku.


posted by: Honza Míšek [Odpovědět]

Jiří Palla

úterý, 26. září 2017
16:11

Dvouletá smlouva u nich od roku 2013, elektřina, plyn. Vše to bylo sjednaný přes obchodního zástupce co nám zazvonil u dveří, obchodník v obleku. Vypadal seriózně, takže jsme dali řeč. Bez zbytečný omáčky, ukázal mi vypočet, který mě nakopl udělat si u nich novou smlouvu. Zkušenost je to pro mě první podepsat smlouvu doma, ale vyhovovalo mi to. 4 roky a s dodavatelem X Energie jsem spokojený.


posted by: Jiří Palla [Odpovědět]

Franta M.

čtvrtek, 9. listopad 2017
12:50

Cena elektřiny i plynu i po letech odběru stále dobrá, změny v dodávkách nevidím, ale komunikační systém stále zlepšují. Zkušenosti tedy dobré.


posted by: Franta M. [Odpovědět]

Eliška Jelínková

středa, 13. prosinec 2017
14:34

X Energie můžu doporučit. Kromě dobré ceny je s nimi i rozumná domluva.


posted by: Eliška Jelínková [Odpovědět]

Józi

středa, 31. leden 2018
14:36

Ahoj Eliško, souhlasím s tebou, já jsem u nich sice krátkou dobu a hned jsme měnili platby, no udělali jsme si v tom sami pěkný maglajs když jsme vyplňovali formulář u nich na stránkách a když nám volali tak byli strašně milí a dali to s námi dohromady, nám tam chyběli i nějaký čísla, takže za mě spokojenost s jejich jednáním.


posted by: Józi [Odpovědět]

Petr

čtvrtek, 22. únor 2018
12:24

X Energii jsem si vybral přes internetovou kalkulačku v souvislosti s nižšími cenami za plyn. U této firmy mi kalkulačka slibovala hned ze začátku odběru slevu až 10 procent a to se mi ihned také podařilo docílit, protože mi firma snížila částky na měsíční platby. Jsem tak s nimi spokojený.


posted by: Petr [Odpovědět]

Denis

úterý, 24. duben 2018
13:19

Denis

Mám X energie z aukce, poslali mi super nabídku, kterou jsem jim musel kvůli té slevě odsouhlasit, škoda teda že je to jen na rok vysoutěžené, ale třeba to příští rok zas vyhrají, to zatím však nemá smysl řešit. Na tenhle rok jsem spokojený.


posted by: Denis [Odpovědět]

Filip Ondráček

středa, 16. květen 2018
15:36

Denisi já mám letos přes aukci elektřinu i plyn, obě nabídky byly velmi seriózní, že jsem ani nad XE ani 3E ani chvilku neváhal, doufám, že po výroční podmínky budou taky slušný.


posted by: Filip Ondráček [Odpovědět]

Libor

úterý, 10. červenec 2018
19:05

Na infolince sice plechový robot, ale když se pak člověk dovolá, tak slečny telefonistky milé, to se musí nechat.


posted by: Libor (li.borsko(a)post.cz) [Odpovědět]

Pavel

středa, 15. srpen 2018
14:00

Hledal jsem si akorát nového dodavatele, abych to stihl ještě před topnou sezonou, nebo aspoň na jejím začátku a přihlásil jsem se k Xenergii, firmu jsem v kalkulačce na šel mezi top nabídkami, co se mi líbilo bylo, že jsem si mohl vybrat formu smlouvu, možnost hrazení záloh atd. Nic mi nebylo diktováno a bylo to postaveno podle mých potřeb.


posted by: Pavel [Odpovědět]

Martin

úterý, 25. září 2018
19:46

Udělali jsme si v pořádek v papírech a přehodnotili jsme naše možnosti z čehož vyšlo, že by se nám hodilo snížit výdaje za energie. Xenergie nám v tom dost pomohla, nadhodil nám jí náš soused, který to samé řešil už před lety s příchodem děcka. Xenergie nám výdaje zkrouhla a nemuseli jsem se k tomu upisovat na žádnou horentní dobu. 


posted by: Martin [Odpovědět]

Karel Beránek

čtvrtek, 22. listopad 2018
13:45

Už jsem jednoho alternativního dodavatele měl, ale Xenergie mi přijde zas o třídu lepší, nevím jestli je to tím, že teď fungují při velké firmě, která je předpokládám podporuje, ale dost se za těch pár let vyšvihli. 


posted by: Karel Beránek [Odpovědět]

adam

pátek, 28. prosinec 2018
12:51

Adam

K Xenergii jsme se dostali přes energetického poradce, byl to člověk, co dokázal vybrat několik firem a sami už jsme si pak podle nabídek co nám vytyčil mohli vybrat konkrétní firmu. Xenergie měla včetně solidní nabídky i moderní systém. Hlavně se nám líbily ceny a ty si drží lepší stále.


posted by: adam [Odpovědět]

J.R.

středa, 6. únor 2019
15:39

Tak tohoto dodavatele můžu s klidem doporučit!


posted by: J.R. [Odpovědět]

Tomáš

úterý, 19. březen 2019
09:58

S recenzemi výše můžu ve většině případech souhlasit, jde o poctivého dodavatele, jsem rád, že jsem dal na jejich doporučení.


posted by: Tomáš [Odpovědět]

František Ticháček

pondělí, 6. květen 2019
20:01

Já už mám s nimi zkušenosti několik let, začli jsme s nimi na domu a pak když jsem zjistili rozdíly, které byly v náš prospěch, tak jsme k nim hodili i chatu. U té to teda není už tak výhodné, protože tam máme nějaký ten víkendový tarif. Ale pár drobných se tam taky ušetřilo. Celkově u nich máme výsledky dobré.


posted by: František Ticháček [Odpovědět]

Zdenek

pátek, 14. červen 2019
14:47

Tepelné čerpadlo máme teď nově udělané, tak jsme to s Xenergií aktivně řešili, že k tomu budem potřebovat nějaké změny ve smlouvě a rovnou jsme s tím žádali, jestli když se to bude předělávat, tak jestli by nám nemohli dát nějaký výhodnější tarif, za který bychom nemuseli tolik platit, když už jsme tolik vydali za to čerpadlo. Docela mě překvapili, že jim to nedělalo problém a dali nám rovnou celý nový tarif. To musím říct, že mě fakt mile překvapili, když se člověk potom jenom poptal.


posted by: Zdenek [Odpovědět]
Aktuální ceny

4.54 Kč / kWh
14.2 Kč / m3

Spočítejte si kolik ušetříte!

Porovnat elektřinu Porovnat plyn

Spolupracujeme

Ve spolupráci s Ušetřeno.cz
Úsporná domácnost