Změna dodavatelů.czZměna dodavatelů.cz

Porovnání cen energií (elektřiny a plynu)

 • levnější plyn
 • levnější elektřina
 • úspory na energiích

Jak změnit dodavatele energií?

V dnešní době si každá domácnost může sama zvolit svého dodavatele plynu a elektřiny. Došlo totiž k uvolnění na trhu, což se velmi rychle projevilo na konkurenci. Spolu se vzrůstajícím počtem dodavatelů dochází také k efektu, kdy jsou tyto společnosti ochotny nabízet dodávky energií za nižší ceny tak, aby uspěly v boji se svými konkurenty.

Ke změně dodavatele není potřeba vykonat mnoho věcí. Jedná se také o poměrně rychlý proces. Majitel domu či bytu, který se pro změnu rozhodne, může už příští období splatnosti složenek platit méně peněz nežli dosud. Změnou dodavatele se dají ročně ušetřit až tisíce korun.

Změna dodavatele probíhá bez složitých administrativních úkonů

Celý proces je jednoduchý. Není třeba se obávat žádného nekonečného běhání po všemožných úřadech, kde by bylo nutno vyřizovat potřebné náležitosti. Celý změna dodavatele se provede snadno v několika málo krocích. V první řadě si klient musí vybrat vhodného dodavatele, který mu bude plyn či elektřinu do domácnosti dodávat levně a spolehlivě.

Jak to probíhá?

 • Na základě srovnání si vyberete nejvýhodnějšího dodavatele
 • Vyplníte formulář a uvedete na sebe kontakt
 • Telefonicky se Vám ozve náš kvalifikovaný poradce
 • Na základě konzultace Vám doporučíme nejvýhodnější řešení
 • Vypovíte smlouvu stávajícímu dodavatelu
 • Podepíšete smlouvu u nového dodavatele

Aktuálně v České republice působí již kolem čtyřiceti společností, které se zabývají dodávkami elektřiny a plynu do domácností. Díky internetovému srovnání si každý může velmi rychle a snadno zjistit, zda se změna dodavatele skutečně vyplatí, nebo zda je lepší zůstat u stávající společnosti.

Pakliže zjistí, že bude lepší přejít k jinému dodavateli, pak v následujícím kroku musí nejprve vypovědět smlouvu u stávajícího dodavatele a následně uzavře novou smlouvu o sdružených službách dodávky plynu či elektřiny s novým dodavatelem.

Vyřídíme smlouvy za vás - ZDARMA

Veškeré úkony související se změnou smlouvy pro vás ZDARMA vyřídí naši kvalifikovaní odborníci.

Drtivá většina dodavatelů energií přitom bere veškerou administrativu na sebe, zákazníkovi tak rovnou nabídne, že za něj vyřídí všechny potřebné technické a administrativní úkony, které jsou se změnou dodavatele spojeny. Je třeba si jen dát pozor na výpovědní lhůty u stávající smlouvy, jinak zde hrozí sankce ze strany stávající dodavatele.

Typy smluv, které lze uzavřít při změně dodavatele

Existují dva základní typy smlouvy, které se týkají změny dodavatel plynu:

 • V případě, že zákazník uzavře smlouvu o sdružených dodávkách plynu ( kterou může vyřídit přímo nový dodavatele na základě plné moci od zákazníka), platí zde, že je potřeba ji uzavřít nejpozději 20 dnů před započetím s dodávkami energie od nového dodavatele.
 • Druhou možností je, že zákazník uzavře samostatné smlouvy - smlouvu o distribuci, o dodávce, dále pak smlouvu o přepravě a smlouvu o uskladnění.Aktuální ceny

4.54 Kč / kWh
14.2 Kč / m3

Spočítejte si kolik ušetříte!

Porovnat elektřinu Porovnat plyn

Spolupracujeme

Ve spolupráci s Ušetřeno.cz
Úsporná domácnost