Změna dodavatelů.czZměna dodavatelů.cz

Porovnání cen energií (elektřiny a plynu)

  • levnější plyn
  • levnější elektřina
  • úspory na energiích

Kolik ušetříte změnou dodavatelů?

Změna dodavatele plynu a elektřiny může mnoha domácnostem přinést výrazné úspory. To je hlavní důvod, proč by se měli majitelé rodinných domů a bytů, stejně tak jako nájemníci, zajímat o to, zda na trhu nejsou společnosti, které by jim byly schopné dodávat energie za podstatně nižší ceny nežli jejich stávající dodavatel. Ke změně dodavatele energií již v uplynulém roce přistoupily tisíce domácností a zjistili, že i při zdražení cen za elektřinu a plyn lze za tyto energie platit méně.

Průměrná úspora domácnosti

U modelového příkladu průměrné české domácnosti o třech lidech vychází úspora až 3.000 Kč, přičemž úspora za elektřinu činí zhruba 1.000 Kč a za plyn 2.000 Kč.

Výše úspor samozřejmě závisí na mnoha faktorech:

  • jakou má domácnost průměrnou roční spotřebu energií,
  • kolik platí stávajícímu dodavateli a
  • zda si vybere nejvhodnější alternativu

Při změně dodavatele plynu a elektřiny je doporučeno využít online kalkulačku, která zákazníkovi na základě uvedených hodnot o spotřebě energií vypočte, kolik by za plyn a elektřinu platil po přechodu k jinému dodavateli.

Obecně se však dá říci, že při změně dodavatele elektřiny a plynu lze ušetřit nemalé finanční prostředky. V době, kdy roste cena všech produktů a služeb, jsou úspory v řádech několik tisíc korun jistě nezanedbatelné.
Aktuální ceny

4.54 Kč / kWh
14.2 Kč / m3

Spočítejte si kolik ušetříte!

Porovnat elektřinu Porovnat plyn

Spolupracujeme

Ve spolupráci s Ušetřeno.cz
Úsporná domácnost