Změna dodavatelů.czZměna dodavatelů.cz

Porovnání cen energií (elektřiny a plynu)

  • levnější plyn
  • levnější elektřina
  • úspory na energiích

Změna dodavatele elektřiny

Srovnání cen elektřiny: nejvýhodnější nabídky!

Pokud chcete změnit dodavatele elektřiny, vyplňte prosím následující formulář:

Elektřina 2013 - kalkulátor

Kalkulace a provnání dodavatelů je nezávazné a je ZDARMA. Pokud si objednáte přechod k jinému dodavateli, provedeme veškeré úkony za Vás, také ZDARMA.

Cena elektřiny 2013

Stejně jako u zemního plynu i u elektřiny došlo v letošním roce ke zdražení. Zatímco nárůst cen plynu se pohyboval až okolo 20%, u elektřiny přeci jen nedošlo k tak velkému meziročnímu nárůstu. Výpočty Energetického regulačního úřadu na konci minulého roku hovořily o tom, že vzhledem ke zdražení silové elektřiny se zvýší v letošním roce ceny elektřiny v porovnání s  minulým rokem o zhruba 3-6%.

Zvedá se zejména neregulovaná složka ceny elektřiny

Zásluhu na vyšší ceně elektřiny pro rok 2013 má především neregulovaná složka ceny, kterou určují samotní dodavatelé energie. Zde se předpokládalo celkové zdražení o 5- 10%. Oproti tomu Energetický regulační úřad jasně deklaroval, že regulovaná složka ceny elektřiny se příliš zvedat nebude tak, aby cenový nárůst pro konečného spotřebitele nebyl tak výrazný.

Prudšímu růstu cen bylo mimo jiné zabráněno i tím, že vláda zavedla 26% daň na elektřinu ze solárních panelů, dále pak také pozemkové poplatky pro solární zdroje a darovací daň u emisních povolenek. Pakliže by se k těmto krokům nepřistoupilo, pak by konečná cena elektřiny v roce 2012 byla až o desetinu vyšší.

Čtěte dále: Ceny elektřiny 2012.

Přechod k jinému dodavateli se vyplácí stále více

Ceny elektřiny se u jednotlivých dodavatelů samozřejmě liší. Ti nabízejí i různé tarify v rámci nejběžnějších sazeb. Rozdíly mezi cenami elektřiny v roce 2013 u některých dodavatelů mohou aktuálně činit i více než 10%, což se projeví v tom, že mnoho zákazníků raději volí změnu dodavatele elektřiny, na základě níž mohou ročně ušetřit stovky nebo dokonce tisíce korun. Změna dodavatele elektřiny je přitom ze zákona bezplatná a může jí učinit každý spotřebitel.
Aktuální ceny

4.54 Kč / kWh
14.2 Kč / m3

Spočítejte si kolik ušetříte!

Porovnat elektřinu Porovnat plyn

Spolupracujeme

Ve spolupráci s Ušetřeno.cz
Úsporná domácnost