Změna dodavatelů.czZměna dodavatelů.cz

Porovnání cen energií (elektřiny a plynu)

  • levnější plyn
  • levnější elektřina
  • úspory na energiích

Změna dodavatele plynu

Porovnání cen plynu: nejvýhodnější nabídky

Pokud chcete změnit dodavatele plyn, vyplňte prosím následující formulář:

Změna dodavatele zemního plynu - kalkulátor

Kalkulace a provnání dodavatelů je nezávazné a je ZDARMA. Pokud si objednáte přechod k jinému dodavateli, provedeme veškeré úkony za Vás, také ZDARMA.

Jak postupovat při žádosti o změnu plynu ve 3 krocích?

Aktuální odběr podle smlouvy
Na smlouvě máte aktuální odběr
[1027x1599 834 KB]
Vyplňte vaše údaje
Vyplňte vaše údaje
[630x518 242 KB]
Vyberti si levnější nabídku
Vyberti si levnější nabídku
[631x519 228 KB]

Ceny plynu 2014

Levnější plynCeny plynu každoročně stoupají. Od roku 2007, kdy byla provedena liberalizace trhu s plynem a elektřinou, se ceny u každého dodavatele pohybují v různých hodnotách.

V současné době, tedy v letošním roce, je zatím vydáno celkem 144 licencí na obchod s plynem. Rozdíly v cenách plynu pro rok 2012 se lišily velmi výrazně, i z tohoto důvodu je dobré, že má konečný spotřebitel možnost změnit dodavatele plynu, vždy však nejméně po 6 měsících od uzavření smlouvy se stávajícím dodavatelem.

Podle statistik ERU a dalších institucí vyplývá, že ceny plynu se za uplynulý rok zvedly poměrně výrazně, a to až o celou pětinu. Přestože někteří dodavatelé se snaží ceny plynu pro rok 2014 držet na co nejnižší hranici tak, aby nalákali co nejvíce zákazníků na svoje služby, přesto většina společností přistoupila k lednu letošního roku k dalšímu zdražení. Srování cen plynu se vám tak vyplatí i pro rok 2014. 

Co zvyšuje ceny plynu?

Jedním z důvodů, který zapříčinil růst cen plynu pro rok 2013, je špatný kurz české koruny. Ta v posledních měsících značně oslabila vůči světovým měnám - americkému dolaru i euru.

Za zdražení zemního plynu stojí také celkové zvýšení ceny této komodity na světových trzích. Uvádí se tak, že ceny plynu na počátku roku 2013 byly zhruba o 17% vyšší nežli v lednu minulého roku.
Aktuální ceny

4.54 Kč / kWh
14.2 Kč / m3

Spočítejte si kolik ušetříte!

Porovnat elektřinu Porovnat plyn

Spolupracujeme

Ve spolupráci s Ušetřeno.cz
Úsporná domácnost